Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nabór osób niepełnosprawnych zainteresowanych usługami Asystenta osobistego

„Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

 

W związku z przyznaniem środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2020 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach ogłasza nabór dla osób niepełnosprawnych chętnych do skorzystania z usług Asystenta. Środki te przyznano dla 8 osób niepełnosprawnych (5 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz 3 osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności).

14 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Nabór osób niepełnosprawnych zainteresowanych usługami Asystenta osobistego

Nabór osób chętnych do bycia Asystentami osobistymi osób niepełnosprawnych

„Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

W związku z przyznaniem środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2020 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach ogłasza nabór osób chętnych do wykonywania funkcji asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, na podstawie umowy zlecenia. Osoby takie powinny posiadać poniżej wskazane kwalifikacje:

14 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Nabór osób chętnych do bycia Asystentami osobistymi osób niepełnosprawnych

Informacja dotycząca możliwości składania wniosków on-line w Systemie SOW w 2020 roku

W dniu 27.12.2019 r. otrzymaliśmy informację, że od 1 stycznia 2020 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umożliwi wszystkim Wnioskodawcom składanie wniosków na: 

  • dofinansowanie uczestnictwie w turnusach rehabilitacyjnych
  • dofinansowanie zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze 

w Systemie obsługi wsparcia finansowanego ze środków PFRON” zwanego „Systemem SOW”. 

Nabory na w/w wnioski zostaną aktywowane z poziomu PFRON. Aktywacja naborów z poziomu PFRON oznacza uruchomienie elektronicznych skrzynek podawczych w poszczególnych jednostkach, służących do zbierania wniosków wpływających
za pośrednictwem Systemu SOW.

Przypominamy, że dostęp do „Systemu SOW” jest nieodpłatny. Podstawowym i jedynym wymaganiem jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie z Systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji – uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

31 grudnia 2019