Realizacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Co w trawie piszczy czyli… co słychać w projekcie „Nowy start w lepszą przyszłość?”

23.05.2017

Od momentu rozpoczęcia projektu, jego uczestnicy mieli okazję nie tylko do integracji ze sobą, ale również rozwoju osobistego, poszerzenia swoich zainteresowań, a także skorzystania z różnorodnych form kulturalnych. Rozdane zostały bilety do kina, na koncerty, karnety na siłownię oraz basen.

Wszystko zaczęło się od Treningu mającego na celu aktywizację zawodową uczestników oraz zwiększenie ich motywacji. Część osób skorzystała z weekendowego wyjazdu do Ustronia, pozostała część osób uczęszczała regularnie na stacjonarnie zorganizowany cykl spotkań o tej samej tematyce.

Od września ubiegłego roku rozpoczęło swoją działalność aż siedem Międzypokoleniowych Klubów Spotkań w gminach: Pyskowice, Pilchowice, Sośnicowice, Knurów, Rudziniec oraz Gierałtowice. Raz w tygodniu uczestnicy mają okazję do spotkań z Liderem lokalnym ds. animacji środowiskowej oraz Animatorem lokalnym.

Następnie odbyły się Treningi tematyczne, spośród których każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Trening zdrowego stylu życia, Trening edukacji finansowej, Trening kreatywności i samorozwoju, Trening Super Mama, Super Tata, Trening języka migowego oraz Trening umiejętności życiowych. W międzyczasie rozpoczęły się  także warsztaty w formie grupy wsparcia „Aktywni na rynku pracy”, które odbywają się raz w tygodniu i będą realizowane do końca listopada br. Celem tych zajęć jest aktywizacja zawodowa uczestników min. poprzez planowanie własnej kariery zawodowej, przygotowanie pod kątem poszukiwania pracy oraz ubiegania o nią.

Od lutego br. rozpoczęły się równolegle do zajęć w Międzypokoleniowych Klubach Spotkań, warsztaty zainteresowań rozwijające pasje i zamiłowania naszych uczestników. Do tej pory zakończyły się już warsztaty artystyczno-plastyczne oraz teatralno-wokalne. Obecnie prowadzone są zajęcia dziennikarsko-fotograficzne oraz samoobrony, po zakończeniu których rozpoczną się warsztaty nauki tańca oraz relaksacji i rekreacji.

Jesteśmy obecnie w trakcie realizacji kursów zawodowych, wybranych zgodnie z potrzebami uczestników przy uwzględnieniu aktualnej sytuacji na rynku pracy. W dalszym ciągu będą rozpoczynały się kolejne kursy zawodowe i edukacyjne. Ponadto, w najbliższym czasie zrealizowane zostaną atrakcyjne wycieczki oraz stacjonarne wydarzenia kulturalne. Zatem do końca bieżącego roku będzie się jeszcze działo!